لایسنس نود 32 - آپدیت نود 32

آپدیت روزانه نود 32، آپدیت رایگان نود 32 ، یوز پسورد نود 32، لایسنس نود 32

اکسپلویت چیست؟

 Exploit چیست؟در مبحث کامپیوتر اکسپلویت حمله به سیستم های کامپیوتری محسوب می شود، به ویژه آنهایی که آسیب پذیری های خاصی را که سیستم به نفوذی ها ارائه می دهد را هدف می گیرند. این آسیب پذیری ها عمدتا به وسیله ی کشف سوراخ های امنیتی یا نوشتن کد برای گشودن یک درگاه آسیب پذیر شاناخته می شوند.

Cracker های بسیاری (و یا هکر ها، اگر این عنوان را ترجیح می دهید) از این که از کنترل تعداد زیادی اکسپلویت(و آسیب پذیری های کشف شده توسط آنها) برخوردارند، با غرور یاد کرده و در روی یک سایت اینترنتی لیستی از آنها را قرار داده که دیگران را نیز از قدرت آنها و همین طور آسیب پذیری های کشف شده مطلع کنند!

همان طور که اشاره شد، اکسپلویت نویس ها عمدتا هکر میباشند که با تکنیک ها و متدهای مختلف اقدام به نوشتن کدهای مخرب می نمایند، بعضا دیده میشود که متخصصان و مدیران امنیتی مطرح نیز اقدام به نوشتن اکسپلویت، برای اثبات آسیب پذیری های مهم کرده اند.(همانند حمله ی موفقیت آمیز هکر های ایرانی به سایت ناسا)

برخی پژوهشگر ها نیز از علم خود برای منافع اقتصادی استفاده میکنند، باگ های و حفره های امنیتی را کشف و به فروش میرسانند، این باگ ها که توسط هکرهای هدف دار خریداری میشوند گاه تا چندین میلیون و یا چند صد میلیون تومان قیمت گذاری میشوند، برای مثال در کشور ایران هکرهایی از این مثل داریم که حفره امنیتی کشف و بفروش میرسانند که تا 20 میلیون تومان قیمت گذاری میشوند. (سایت هایی برای فروش اکسپلویت و آسیب پذیری وجود دارند.)
منابع:
نت گارد دات کام
و متن ترجمه شده از
searchsecurity.techtarget.com

----------------------------------------------
پ.ن:
از این نوع حمله در مرورگر ها هم استفاده میشود. از امن ترین مرورگر ها می توان به کامودو درگون(پایه بر موزیلا فایرفاکس)، کامودو کرومودو(پایه بر گوگل کروم) و موزیلا فایرفاکس اشاره کرد.

+ مدیر ; ٩:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/۸/٢٧
comment نظرات ()